3. TURNUS

Třetí turnus v Předboři proběhl od 8. do 28. srpna .

Letos jsme se s dětmi vydali do pravěku. Každá z tlupiček Jedna z tlupičekměla svou vesnici , svou chytrou a krásnou praženu a hloupého Jedna z pražen pomáhá obětavě členovi tlupičky řezat dřevoa ošklivého pramuže. Někdy si to praženy s pramuži vyměnili. V našem konání nám pomáhali bohové a to pán Slunce, pán Ohně, paní Měsíce a pán Vod.

Celý kmen měl svůj obětní oltář, ke kterému jsme chodili obětovat před každou z velkých her, někdy s celou tlupičkou, občas každý sám.

Mimo veselých a dovádivých her mezi tlupičkami jsme se věnovali i ručním pracem. Mezi nejoblíbenější patřila výroba náramků drhaných a korálkových a práce s hlínou. Mnozí z nás si poprvé vyzkoušeli uplácat svůj vlastní hrneček nebo hliněné zvířátko.

Tradičním vrcholením tábora byl puťák, a protože nám přálo počasíTakhle to vypadalo, když nám počasí nepřálo, šlapalo se docela dobře. Někteří zvolili tradiční trasy Dírná, Deštná, Červená Lhota, někteří zvolili cesty neprošlapané, aby prozkoumali nové kraje a přišli na to, že ty staré osvědčené jsou lepší.

Kromě vyvrcholení hry a složení zázračného amuletu nás na konci tábora čekalo ještě celkové zbourání našich chýší , což se nám zdařilo.

Příští rok se na Vás opět těšíme, bohužel v jiném hvězdném obsazení.

Pavel

trong>