LUŽNICE  99

Ahoj všichni!

dostala jsem za úkol napsat něco o našem táboře. Tak jsem začala. Měli jsme se móóc pěkně. Ale to prý nestačí, tak tady je trochu více.

Jelo nás celkem 19Vodáci, z toho 14 našich svěřenců a 5 nás dospěláků. Všichni jsme se měli rádi. Tento rok jsme se vypravili na Lužnici, Mekku všech vodáků. Naší startovní čárou byly Halámky. Ale to jsme si dali. Vzhledem k tomu, že Lužnici jsme naposled jeli před šesti lety (což je málem středověk), nikdo netušil, jak to tam vypadá.

Samý kmen. A tak jsme věčně něco přetahovali nebo podeplouvali. A trvalo nám to hrozně dlouho. Úmorné první dva dny, ale nálada byla stále dobrá. Ponaučení pro příště? Nikdy více z Halámek.

Ze Suchdola byla cesta už krásná, jen ta vodaUtáboření klesala a klesala. Ale my byli optimisté věřili jsme, žeJezík dojedeme až na konec. Na Nežárce a Nové řece jsme pořád jen pádlovali a pádlovali a také soulodili (více lodí utvoří jeden veselý vor). Dost jezů jsme museli přetahovat, protože bylo málo vody a nedalo se to jet. Aby nám tato nudná práce ubíhala od rukou, zpívali jsme si při tom. Za Táborem jsme si sjeli nejkrásnější úsek Lužnice, jezíky, peřejky, a taky spousty kamenů. Utábořili jsme se u Harachovky a druhý den jsme vyrazili za kulturou do Tábora. Navštívili jsme katakomby a pak táborskou věž. Pak jsme zašli na oběd a vrhli se na nakupování.

To byste nevěřili, kolik zbytečností se dá během jednoho odpoledne koupit.

Naším cílem se stala Bechyně, ale bylo málo vody a tak jsme skončili Odpočinek s jídlemtěsně před ní. Skončila tak naše 14ti denní pouť pohádkovou říší. Cestou jsme se stavili u Perníkové chaloupky, Dvanácti měsíčků, vodníka, Chytré horákyně a dalších postav.

Celou dobu jsme se pěkně opalovaliOdpočinek s opalováním, pršelo až poslední 2 dny, kdy jsme potřebovali, aby bylo hezky, protože jsme chtěli opravovat lodě. Vždy jsme dva dny jeli a pak jeden den lenošili, hráli spoustu super her nebo navštěvovali vesnické obchůdky. Občas se také někdo cvakl, ale žádné ztráty na životech ani na majetku nebyli. Jen z toho pádlování jsme sem tam měli nějaký ten puchýř.

Zažili jsme spoustu legrace, taky snad nějaké to dobrodružství a už se těším na příští rok. A cože to pojedem?

NO PŘECE VLTAVU.

TAK POJEĎTE S NÁMI!!!!!!!!

DANA a spol.

e="text-align: justify">DANA a spol.