II. turnus - Čína


   Poklidné čínské městečko Ipajtˇjan si žije svým životem. Jeho obyvatelé vaří čaje, vyrábějí papír, šperky všeho druhu, malují keramiku, zdokonalují se v jazyce čínském, věnují se bojovým uměním i hvězdářství. Své výrobky a dovednosti prodávají na trhu a vůbec žijí bohatým společenským životem.
   Když je však potřeba, dokáží se pevně semknout v jeden celek a odvrátit hrozící nebezpečí mongolských nájezdníků, dořešit starý policejní případ loupežné vraždy i usmířit si mystického Tygra a Draka, hlídajících Jin a Jang, rovnováhu dobra a zla.


   Potíže začali až s objevem starodávného zvonu, jehož kletba přinášela městečku samá neštěstí. I vydali se jeho obyvatelé na cestu prosit o radu a o pomoc. Až v jedné pohraniční obci jeden stařešina znal pradávné tajemství zvonu zcizeného z nepřístupného kláštera. Avšak jako protislužbu za radu požadoval střelný prach. Tak vyrobili měštané šikovní střelný prach a stařešina je poslal za mnichem do nepřístupného kláštera. Udělali lidé jak mnich řekl a poslali zvon na hořícím prámu po proudu místního toku. Zbavili město kletby a žili dál svými spokojenými životy.
Ondra